Balkony Zielona Góra

Balkon kontra taras

Mieszkając w bloku mamy niezwykle małą styczność z przyrodą. Oczywiście, możemy rozwierać okna i wpuszczać jak najwięcej powietrza, jednakże nie jest to tym samym co wyjście na dwór na wsi, wytrąbienie kawusi w ogrodzie czy też zwykła chwila relaksu na łonie natury.
Jedynym ratunkiem, gdy pragniemy wyjść na dwór będąc w bloku, nie zjeżdżając równocześnie kilkanaście pięter są balkony. Dostarczają nam namiastkę przebywania na ożywczym powietrzu. Niektórzy bardzo ubóstwiają balkony. Rzecz jasna, jeśli jest z nich lekki pejzaż. Nie jest zbyt miłym wyjść na balkon, kiedy mieszkamy przy samej ulicy i wdychać spaliny przejeżdżających aut, co nieco często zdarza się w sędziwych kamienicach w centrum miast. Niemniej jednak kiedy balkon wychodzi np. na park bądź choćby na nasze osiedle a nie na ruchliwe skrzyżowanie, niekiedy w istocie miło jest wziąć krzesełko, gazetę bądź ukochaną książkę i usiąść na balkonie. Przy bloku dość mizernym rozwiązaniem jest wzięcie krzesła a w dodatku postawienie go blisko wejścia na klatkę, aby posiedzieć na rześkim powietrzu. Balkon daje nam taką okazję bez nadmiernego trudzenia się.
Jeszcze lepszym wyjściem są tarasy, jakie jesteśmy w stanie napotkać gdy zamieszkujemy na parterze. Są one już w dużej mierze bardziej podobne do ogródka. Taras jest większy, możemy postawić na nim nawet stół z krzesłami i zaprosić przyjaciół, oraz posadzić kwiatki. Jeśli w regulaminie wspólnoty nie figurują takie zakazy jesteśmy w stanie nawet rozpalić grilla. Tarasy raz za razem są również budowane przy domkach jednorodzinnych, by troszkę uzupełnić wygląd ogrodu.


Możliwość komentowania jest wyłączona.