Wentylatory dachowe Leszno

Czy wentylacja grawitacyjna to już przeszłość?

Bez wątpienia, wentylacja jest niezbędnym punktem umożliwienia komfortowego środowiska naturalnego w lokalu mieszkaniowym i użytkowym. W tej publikacji wyraźnie przedstawiono najważniejsze trendy w branży na rok 2018 z punktu widzenia fachowca-praktyka.
   W czasach kiedy dojrzewałem indywidualnym elementem odpowiedzialnym za wentylację była dziura w dachu nad miejscem w którym na klepisku było palenisko. Później przybyła era otwieranych okien, kanałów wentylacyjnych oraz rekuperatorów. Najświeższym krzykiem mody jest owszem wentylacja mechaniczna. Ma ona ciąg zalet, niemniej jednak niestety ma też pewne wady. Najistotniejsze żeby wszystko dokładnie rozważyć, tak by wady nie zasłoniły nam walorów jak to mawiał pewien działacz sportowy w znanym filmie.
   Niezbitą wadą tego wyjścia jest koszt zakupu drogich szczegółów takich jak wentylatory dachowe są nieodłącznym modułem wentylacji mechanicznej. Dzięki takiej wentylacji lokale są lepiej natlenianie niezależnie od temperatury panującej na zewnątrz a także od kierunku wiatru. Pozwala to na umiejscawianie naszych inwestycji budowlanych w dowolnym położeniu a w dodatku nie zmusza do sytuowania otworów okiennych tylko w kierunku wiatru. Dzięki temu jesteśmy w stanie przykładowo mieć okna zorientowane w kierunku południowo-wschodnim na działce która jest bezwietrzna, a równolegle uniknąć zagrzybienia w mieszkaniu. 
   Wybierając należyty wentylator dachowy warto skupić uwagę na produkty, z jakich został wykonany, koszt, efektywność energetyczną i na certyfikat instytutu ITB.


Możliwość komentowania jest wyłączona.